Ženy nejen v médiích
Příspěvky
Ségolene Royal má pořád šanci stát se prezidentkou
22. 4. 2007
Finská vláda boduje, ženy jsou v převaze
21. 4. 2007
Nová finská vláda premiéra Mattiho Vanhanena boduje - z 20 členů mají poprvé v dějinách země převahu ženy! Drží 12 postů, což je považováno za světový rekord. Ženy např. šéfují resort zemědělství, zdravotnictví a sociálních věcí, dopravy, životního prostředí, vnitra, školství, spravedlnosti, práce, přistěhovalectví a Evropy. Ministerstva obecně považovaná ve státě za nejdůležitější (finance, obrana a zahraniční věci), ale tradičně vedou muži. (Haló noviny)
Ženy v Tachově chtějí hodinového manžela. Jen v Tachově?
15. 4. 2007
Osamělé ženy na Tachovsku by uvítaly hodinového manžela. Nechtějí ovšem sexuální služby, ale muže, který by jim spravil kapající kohoutek, protékající záchod, vyměnil koberec nebo vymaloval. Nechtějí to zadarmo. Jsou ochotné platit. Jenže to není jen tak. Úřad práce by místo pro hodinového manžela nemohl vytvořit. "Musel by pracovat na Živnostenský list. Byl by jako pečovatelská služba, jen místo nákupů by se staral o opravy," uvedl Eduard Šimůnek z Úřadu práce. "Osobně si myslím, že by se tady neuživil. Ve větším městě to je ale jiné," dodal. Tak hurá, inspirace pro nový a neotřelý podnikatelský záměr někde jinde. Tachovský deník
V Ústí nad Labem začíná projekt rovných příležitostí pro ženy i muže
12. 4. 2007
Ústí nad Labem - Otázce rovných příležitostí mužů a žen na trhu práce se věnuje začínající projekt se jménem "Neohlížej se a něco dělej", který je financován ze státního rozpočtu a z Evropské unie. Zaměřuje se na odstraňování nerovnosti obou pohlaví hlavně v otázce hledání zaměstnání. Absolvování vzdělávacího kurzu by mělo pomoci především ženám na mateřské/rodičovské dovolené, které se ucházejí o zaměstnání. Jeho cílem je podpořit schopnost uplatnit se na trhu práce, motivovat tyto ženy k podnikatelským aktivitám a začlenit je do informační společnosti. Zájemkyně budou mít k dispozici počítač s internetem, bezplatné využití elektronické sociálně-právní poradny a možnost seznámit se s legislativou a světem podnikání. Nabízeno je také individuální poradenství zejména k začlenění na trhu práce. Projektu se mohou zúčastnit také muži. (Litoměřický deník)
Poláci se bojí vlastních žen!
10. 4. 2007
Strach před hněvem vlastní ženy je pro řadu Poláků prý daleko horší než obava z vězení. Raději proto volí konflikt se zákonem, než aby doma vysvětlovali, proč přišli pozdě. Policie z toho není zrovna nadšená, podle ní totiž v Polsku přibývá ohlášených kriminálních činů, které se vůbec nestaly. Jeden obyvatel Slupska se tak bál přiznat ženě, že v opilosti ztratil dva mobilní telefony, že si vymyslel historku o napadení. Vystrašenou manželku nenapadlo nic jiného než vyslat muže na policii případ nahlásit. Druhý den se týž člověk znovu zastavil na policii a oznámil, že byl opět napaden. Lež má ale i v Polsku krátké nohy. Muž své napadení neměl promyšlené do posledního puntíku, a tak když s ním policisté přijeli na domnělé místo činu, začal se ve svých výpovědích ztrácet. Nakonec se přiznal, že si všechno vymyslel, protože se bál ženy. Obava z toho, co bude doma, probouzí v řadě lidí vypravěčské vlohy. (Metro)
Topolánku, Topolánku, takhle o ženách nemluv!
8. 4. 2007
Sarkastické okénko: Premiér Mirek Topolánek to vůbec nemá lehké. Nejprve se do něj média pustila kvůli mimomanželského poměru, pak nevyjasněnému otcovství dítěte, které očekává jeho milenka Lucie Talmannová a v poslední době kvůli výroku o tom, že bezdětné ženy mají ve společnosti větší šanci, což pronesl na zahajovací akci k roku rovných příležitostí ...
A teď zase vážně: Kritika na sebe nenechala dlouho čekat, nejprve zareagovalo peticí hned 27 ženských organizací, tematiky si všímaly také regionální i celostátní deníky, naposledy tituly spadající do vydavatelství VLP, když analyzovaly postavení žen ve společnosti z pohledu platové i jiné diskriminace ...
Windsor střeží ženy, aneb britská armáda ženám skutečně přeje
4. 4. 2007
Před lety by to nebylo možné. Dnes již ano. Od pondělí převzaly dohled nad Windsorským palácem také ženy, a sice příslušnice královského jezdectva. Vojačky z Královského pluku Royal Horse Artillery budou 24 hodin denně dohlížet na nejoblíbenější sídlo královny Alžběty II.
O tom, že britská armáda skutečně na ženy myslí, svědčí další skutečnost - od ledna začala poprvé v 350leté historii velet Královskému pluku žena. Majorka Erica Bridge má v kasárnách na severu Londýna na povel 168 důstojníků a vojínů a 120 koní. Jednotka je proslavená především dělovými salvami při slavnostních událostech. Čtyřicet procent v ní tvoří ženy. (Právo)
Muži jsou ohrožený druh, ženy mají v některých oblastech navrch
31. 3. 2007
Britská armáda a ženy, to jde dohromady
30. 3. 2007
V britské armádě tvoří ženy až 10 procent ze všech zaměstnankyň a zaměstnanců. Přestože mnohých tradičních omezení se ženy zbavily až na počátku devadesátých let, v armádě se začaly objevovat už v průběhu druhé světové války. Armáda tehdy mimo jiné zrušila oddělené ženské jednotky a sjednotila i systém vojenských hodností. V 90. letech ženy poprvé usedly do kokpitů stíhaček nebo se učily pilotovat armádní vrtulníky. Vojačkám se v průběhu posledních let otevřelo 96 procent postů v královském letectvu, 71 procent míst v námořnictvu a pozemní armádě. Oficiálně zapovězeny jsou už jen pozice, jejichž hlavní pracovní náplní je zabíjení nepřátel. Ženy proto nefigurují v prvních liniích pěchoty nebo ve zvláštních jednotkách. (...)
Ženám pomůže projekt Českého svazu žen
30. 3. 2007