Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženy nejen v médiích

Příspěvky

Ségolene Royal má pořád šanci stát se prezidentkou

22. 4. 2007

Podle prvních oficiálních výsledků se do druhého kola prezidentských voleb ve Francii probojovala socialistická kandidátka Ségolene Royal a konzervativec Nicolas Sarkozy. Jak informovala francouzská televize, Sarkozy získal necelých 30 procent hlasů, Royal přibližně o čtyři procenta méně. Druhé kolo prezidentských voleb, které rozhodne o tom, kdo stane v čele nejvyššího státního úřadu, se uskuteční za dva týdny (v neděli 6. května).
 

Finská vláda boduje, ženy jsou v převaze

21. 4. 2007

Nová finská vláda premiéra Mattiho Vanhanena boduje - z 20 členů mají poprvé v dějinách země převahu ženy! Drží 12 postů, což je považováno za světový rekord. Ženy např. šéfují resort zemědělství, zdravotnictví a sociálních věcí, dopravy, životního prostředí, vnitra, školství, spravedlnosti, práce, přistěhovalectví a Evropy. Ministerstva obecně považovaná ve státě za nejdůležitější (finance, obrana a zahraniční věci), ale tradičně vedou muži. (Haló noviny)

 

Ženy v Tachově chtějí hodinového manžela. Jen v Tachově?

15. 4. 2007

Osamělé ženy na Tachovsku by uvítaly hodinového manžela. Nechtějí ovšem sexuální služby, ale muže, který by jim spravil kapající kohoutek, protékající záchod, vyměnil koberec nebo vymaloval. Nechtějí to zadarmo. Jsou ochotné platit. Jenže to není jen tak. Úřad práce by místo pro hodinového manžela nemohl vytvořit. "Musel by pracovat na Živnostenský list. Byl by jako pečovatelská služba, jen místo nákupů by se staral o opravy," uvedl Eduard Šimůnek z Úřadu práce. "Osobně si myslím, že by se tady neuživil. Ve větším městě to je ale jiné," dodal. Tak hurá, inspirace pro nový a neotřelý podnikatelský záměr někde jinde. Tachovský deník

 

V Ústí nad Labem začíná projekt rovných příležitostí pro ženy i muže

12. 4. 2007

Ústí nad Labem - Otázce rovných příležitostí mužů a žen na trhu práce se věnuje začínající projekt se jménem "Neohlížej se a něco dělej", který je financován ze státního rozpočtu a z Evropské unie. Zaměřuje se na odstraňování nerovnosti obou pohlaví hlavně v otázce hledání zaměstnání. Absolvování vzdělávacího kurzu by mělo pomoci především ženám na mateřské/rodičovské dovolené, které se ucházejí o zaměstnání. Jeho cílem je podpořit schopnost uplatnit se na trhu práce, motivovat tyto ženy k podnikatelským aktivitám a začlenit je do informační společnosti. Zájemkyně budou mít k dispozici počítač s internetem, bezplatné využití elektronické sociálně-právní poradny a možnost seznámit se s legislativou a světem podnikání. Nabízeno je také individuální poradenství zejména k začlenění na trhu práce. Projektu se mohou zúčastnit také muži. (Litoměřický deník)

 

Poláci se bojí vlastních žen!

10. 4. 2007

Strach před hněvem vlastní ženy je pro řadu Poláků prý daleko horší než obava z vězení. Raději proto volí konflikt se zákonem, než aby doma vysvětlovali, proč přišli pozdě. Policie z toho není zrovna nadšená, podle ní totiž v Polsku přibývá ohlášených kriminálních činů, které se vůbec nestaly. Jeden obyvatel Slupska se tak bál přiznat ženě, že v opilosti ztratil dva mobilní telefony, že si vymyslel historku o napadení. Vystrašenou manželku nenapadlo nic jiného než vyslat muže na policii případ nahlásit. Druhý den se týž člověk znovu zastavil na policii a oznámil, že byl opět napaden. Lež má ale i v Polsku krátké nohy. Muž své napadení neměl promyšlené do posledního puntíku, a tak když s ním policisté přijeli na domnělé místo činu, začal se ve svých výpovědích ztrácet. Nakonec se přiznal, že si všechno vymyslel, protože se bál ženy. Obava z toho, co bude doma, probouzí v řadě lidí vypravěčské vlohy. (Metro)

 

Topolánku, Topolánku, takhle o ženách nemluv!

8. 4. 2007

Sarkastické okénko: Premiér Mirek Topolánek to vůbec nemá lehké. Nejprve se do něj média pustila kvůli mimomanželského poměru, pak nevyjasněnému otcovství dítěte, které očekává jeho milenka Lucie Talmannová a v poslední době kvůli výroku o tom, že bezdětné ženy mají ve společnosti větší šanci, což pronesl na zahajovací akci k roku rovných příležitostí ...

A teď zase vážně: Kritika na sebe nenechala dlouho čekat, nejprve zareagovalo peticí hned 27 ženských organizací, tematiky si všímaly také regionální i celostátní deníky, naposledy tituly spadající do vydavatelství VLP, když analyzovaly postavení žen ve společnosti z pohledu platové i jiné diskriminace ...  

 

Windsor střeží ženy, aneb britská armáda ženám skutečně přeje

4. 4. 2007

Před lety by to nebylo možné. Dnes již ano. Od pondělí převzaly dohled nad Windsorským palácem také ženy, a sice příslušnice královského jezdectva. Vojačky z Královského pluku Royal Horse Artillery budou 24 hodin denně dohlížet na nejoblíbenější sídlo královny Alžběty II.

O tom, že britská armáda skutečně na ženy myslí, svědčí další skutečnost - od ledna začala poprvé v 350leté historii velet Královskému pluku žena. Majorka Erica Bridge má v kasárnách na severu Londýna na povel 168 důstojníků a vojínů a 120 koní. Jednotka je proslavená především dělovými salvami při slavnostních událostech. Čtyřicet procent v ní tvoří ženy. (Právo)

 

Muži jsou ohrožený druh, ženy mají v některých oblastech navrch

31. 3. 2007

Havlíčkobrodský deník informuje o neziskové organizace Liga ohrožených mužů, která vznikla zhruba před rokem. Její zakladatel, Martin Jára, tvrdí, že ženy mají v některých oblastech vyloženě navrch, zatímco mužům se házejí klacky pod nohy. "Dochází tak ke stavu, kdy se o důležitých tématech, které se týkají mužů i žen, hovoří jen se ženami. Muži se tak dostávají do situace o nás bez nás. Muži nejsou diskriminováni na trhu práce tolik jako ženy, ale zato jsou odstrkováni v jiných oblastech," vysvětluje Jára. (...)
 

Britská armáda a ženy, to jde dohromady

30. 3. 2007

V britské armádě tvoří ženy až 10 procent ze všech zaměstnankyň a zaměstnanců. Přestože mnohých tradičních omezení se ženy zbavily až na počátku devadesátých let, v armádě se začaly objevovat už v průběhu druhé světové války. Armáda tehdy mimo jiné zrušila oddělené ženské jednotky a sjednotila i systém vojenských hodností. V 90. letech ženy poprvé usedly do kokpitů stíhaček nebo se učily pilotovat armádní vrtulníky. Vojačkám se v průběhu posledních let otevřelo 96 procent postů v královském letectvu, 71 procent míst v námořnictvu a pozemní armádě. Oficiálně zapovězeny jsou už jen pozice, jejichž hlavní pracovní náplní je zabíjení nepřátel. Ženy proto nefigurují v prvních liniích pěchoty nebo ve zvláštních jednotkách. (...)

 

Ženám pomůže projekt Českého svazu žen

30. 3. 2007

Podle deníku Metro se ženy, které se vracejí po mateřské/rodičovské dovolené zpět do práce, zažívají diskriminaci. České firmy totiž matkám nabízejí méně možností, jenž by jim usnadnily návrat do pracovního života. Například práce na zkrácený úvazek nebo práce z domova, tedy "benefity", které se stávají samozřejmostí ve většině zemí EU, zatím společnosti u nás příliš nenabízejí. Právě těmto ženám a ženám po padesátce má pomoci projekt Českého svazu žen nazvaný Neohlížej se a něco dělej - zhruba 400 účastnit se bude učit pracovat s počítačem a znovu nabývat ztracené sebevědomí.
 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »