Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Příspěvky

Český svaz mužů protestuje proti Džamile Stehlíkové. Ale co ty argumenty, pánové?

6. 10. 2007

Český svaz mužů vyzval premiéra Mirka Topolánka, aby odvolal ministryni Džamilu Stehlíkovou. A to proto, že do Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů nenominovala mezi zástupce a zástupkyně nestátních neziskových organizací právě toto sdružení. To je už poměrně známý fakt, který není potřeba dále rozebírat.

Okomentování si ale zaslouží projev viceprezidenta svazu Miroslava Salače, který přednesl v pořadu Martina Veselovského 20 minut (Český rozhlas 1 - Radiožurnál). Absence argumentů, neschopnost pohotově reagovat a předkládat smysluplná fakta, která by činnost svazu opodstatnila, a odhalila, proč zrovna toto sdružení by mělo být nominováno do Rady - tak lze ve stručnosti shrnout Salačovo vystoupení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře | Komentářů: 0

Začala plavková sezona: Aneb modely jen pro ty hubené, krásné a dokonalé!

18. 6. 2007

Tak už je to zase tady - každoroční přehlídka nových modelů plavek se na nás valí prakticky ze všech stránek ženských i jiných časopisů (deníky nevyjímaje). Copak o ty samotné modely, o ně ani tak moc nejde, čert vem, co je zrovna letos IN, stejně se v tom párkrát vykoupete v moři a ty úžasné vzory, barvy, korálky a kvalitní materiály jsou rázem fuč.

Co je ale každoročně typické, je skutečnost, že každá redakce nám v souvislosti s plavkami představuje hned několik variant, které se hodí pro každou postavu. Fajn, díky tiskovinám si dnes může vybrat opravdu každá žena, jak se zdá, ta s vadami podstatně lépe než ta dokonalá, protože právě tato periodika se zaměřují především na ty "neideálně vypadající postavy". Co naplat, někdo prostě vypadá podle svých představ, někdo ne. Nic na tom ale nemění skutečnost, že veřejnost (prostřednictvím časopisů a médií obecně) právě tyto odlišnosti kritizuje.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře | Komentářů: 0

Přešlap Martina Komárka: Papež má s potraty pravdu. Nemá!

15. 5. 2007

Potrat? To je vražda, píše v dnešní MF DNES Martin Komárek. Až dosud se autor domníval, "že pokud ženě hrozí zdravotní riziko nebo testy ukazují, že je plod vážně poškozen nebo byla žena znásilněna, je potrat správný". Tahle argumentace už ale dnes neobstojí, Komárek totiž změnil názor - papež je podle jeho slov moudrý člověk, když chce v dnešní době zakázat potraty úplně!

Takže to znamená, že žena by měla na svět přivést dítě za každou cenu. Tradiční mužský pohled nezohledňuje okolnosti, např. stav dítěte, sociální postavení, zdravotní riziko a třeba i neskutečné trauma z toho, že žena bude vychovávat dítě muže, který ji znásilnil ... A co teprve nelichotivý psychický stav matky, který bezesporu ovlivní ještě nenarozené dítě? Martin Komárek se tak přidal k dalším mužům, kteří se cítí oprávněni k tomu, aby rozhodovali o základních právech žen. Tedy o právech, o nichž by měly rozhodovat především ženy samy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře | Komentářů: 12

Jak se asi cítí Pavla Topolánková?

29. 3. 2007

Mediální zájem o Pavlu Topolánkovou už není takový, jako v průběhu léta 2006, když na veřejnost prosákla informace o nevěře Mirka Topolánka. Čtvrteční Magazín DNES se tedy k tematice vrací po dlouhé době. Přestože otázky týkající se manžela a jeho nevěry se objevují prakticky v celém rozhovoru, už nedominují tolik, jako tomu bylo dříve. Pozoruhodný je ovšem "komentář", pod nímž jsou podepsáni Mirka Vopavová a Martin Moravec (autor rozhovoru) ...

 

Co uděláme s MDŽ?

28. 3. 2007

Senátor Martin Mejstřík usilovně bojuje o to, aby Mezinárodní den žen zmizel ze seznamu významných dnů. Důvod? "Tento svátek má politickou historii spjatou s komunistickou ideologií. Stal se součástí kultury především v bývalém Sovětském svazu a v sovětském bloku. Zde svým charakterem převzal i roli svátků Sv. Valentýna a Svátku matek slavených v demokratickém světě", píše Mejstřík v návrhu ...

 

Fotbalisti a prostitutky? V Čechách žádný problém!

27. 3. 2007

Česká fotbalová reprezentace prohrála kvalifikační zápas s Německem. Byl to smutný večer pro všechny fanoušky i fanynky, předzápasový optimismus byl totiž značný, jakoby se zdálo, že prohra se vůbec nepřipouští ... O to větší šok přišel o den později, když na veřejnost prosákla informace, že pětice fotbalistů místo diskuzí nad nepovedeným zápasem bujaře slavila narozeniny jednoho z nich. A to přitom až do rána a navzdory tomu, že v té době měli už dávno načerpávat síly na další sportovní povinnosti. Pánové přitom neměli jen tak ledajakou společnost, ale hned šest prostitutek.

Spojení krásné ženy a fotbalisté (a vlastně nejen oni, ale sportovci obecně), to není žádná novinka. Koneckonců, možná, že by se nikdo nad jejich výstřelkem nepozastavil, vždyť mužská nevěra je českou populací stále přijímána bez větších výhrad (svědčí o tom např. mimomanželský poměr předsedy vlády Mirka Topolánka). Jenže fotbalisté prohráli ...