Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalisti a prostitutky? V Čechách žádný problém!

27. 3. 2007

Svým chováním dali najevo, že si nejenom neváží možnosti reprezentovat svou vlast, ale také že pohrdají všemi těmi, kteří utratili nemalé peníze za vstupenky, stejně tak sponzory a členy mužstva, jenž jim zajišťují veškerý standard. Naznačili, že národ jako takový je jim ukradený. To je věc, která by kdekoliv jinde nebyla možná. Pokud by se nečeho takového dopustil například anglický fotbalista, nejenomže by okamžitě skončil v reprezentaci, ale měl by velké problémy i ve svém mateřském klubu. Rezignace trenéra národního mužstva a další postihy by zcela určitě následovaly.

A u nás? Pokuta ve výši milionu korun pro celý tým, je pro fotbalisty, jejichž měsíční příjem se pohybuje v závratných částkách, skutečná úsměvná. Na výstřelek pětice "nejbohatších" v mužstvu navíc doplatí i ti, kteří během zápasu jen zahřívali lavičku, nebo se na ni ani nedostali ... Tomáš Rosický, jeden z účastníků bujarého veselí, i nadále zůstává kapitánem mužstva, tedy na pozici, na kterou se vždy (obvzláště v reprezentačním mužstvu), nazíralo jako na poctu a vyznamenání. Slova trenéra Brücknera ve smyslu, že "odstupovat nebude, protože to ničemu nepomůže", snad ani není nutné komentovat.

Reakce na řádění fotbalistů jsou různé, od odsouzení až po velice liberální přístup. Pro média je to vděčné téma, vždyť se neobjevuje jen na stránkách bulvárního tisku, ale také v "seriózních" denících i vysílání televize. Jenže o prohřešku se pouze hovoří, nad morálkou se nikdo nezamýšlí. Ba co více, chování fotbalistů je po "českém" vzoru schvalováno. Chlapci jsou přeci borci, když podvedli/podvádějí své přítelkyně a manželky. A ty holky, které tam měly, no ty byly prostě úžasné - vážně mají skvělý vkus! Morální hodnoty se, přinejmenším mezi fotbalisty, prostě nenosí ...

Hoši, hoši, někdy by to chtělo (aspoň na chvíli) zapnout mozek! Ale ne ten, který máte v kalhotech ...

(kz)