Jdi na obsah Jdi na menu
 


PERLA Z PERA

Příspěvky

PERLA Z PERA: Talentovaní chlapi, holky blbé jak dlabené necky

27. 10. 2007

Talent je důležitý pouze u mužů, ženy musí být krásné, na tom ostatním nesejde, protože právě kvůli kráse chodí diváci do divadla. Tak lze interpretovat výrok Františka Ringo Čecha, který zazněl v rozhovoru pro Hodonínský deník, a to v souvislosti s uvedením hry Dívčí válka v Kyjově.

Na otázku, jak vybírá "nejkrásnější ženy" do svého představení odpověděl následující:

"Vystřídalo se jich hodně. Fakt je, že měřítkem je můj vkus. Myslím, že je všeobecný, že se nijak neliším od ostatních. Mám rád krásné holky a myslím, že divák má právo se na ně dívat. Talentovaní musí být chlapi. Holky ne, ty můžou být blbé jak dlabané necky, ale musí být krásné."

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 1

PERLA Z PERA: Hlavně že je úča sexy!

15. 10. 2007

Bulvární deník Blesk vybíral za pomoci žáků a žákyň ty nej učitelky. Jaká nastavil kritéria? To odhaluje úvodní odstavec pod titulkem "Blesk vybíral nejatraktivnější učitelky - Žáci je zvou na drink".

"Nudná úča s přísným výrazem? Ne vždycky! I mezi učitelkami se totiž najdou sympatické, milé a hlavně sexy ženy. V některých školních učebnách se prohánějí doslova bohyně krásy. A to nejen z řad studentek. Hlavu přítomným pánům často pletou i půvabné úči. Pro některé tatínky tak musí být radost chodit na třídní schůzky."

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 0

PERLA Z PERA: Prezidentský post není pro ženu

9. 10. 2007

Podle Livie Klausové nemá žena na prezidentském postu co dělat. Jednak to není práce pro kohokoliv a hlavně - není to práce pro ženu! Jak si tedy vysvětlit, že v některých zemích už ženy tento post zastávaly či stále zastávají? S trochou nadsázky zřejmě tak, že jde o muže převlečené za ženy. Co konkrétně Klausová v této souvislosti řekla?
 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 3

PERLA Z PERA: Blondýnka láká na koncerty filharmonie

19. 9. 2007

Nezáleží na tom, co umíte, hlavně, že jste mladá a půvabná. Pak se totiž stanete jedním z lákadel České filharmonie. Tedy alespoň tak si lze vyložit výrok pronesený obchodním náměstem této vážené instituce. Posuďte sami:

Stanislav Karabec: "Prologový koncert jsme měli s půvabnou blondýnkou Leilou Josefowicz, možná jste ji zaregistrovali třeba z reklamy na tramvajích. K mládí a kráse nabízíme bonbonek navíc - budovu Rudolfina z roku 1885 (...)"

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 1

PERLA Z PERA: Protivná manželka - tradiční stereotyp

10. 9. 2007

Na webových stránkách deníku Blesk se objevila informace o systému na detekci alkoholu, jenž do některých svých vozů instaluje automobilka Volvo. Příspěvek "Jízda pod vlivem ve Volvu neprojde" byl uveden tradiční stereotypní frází, která v rubrice PERLA Z PERA nemůže chybět:

"Pozor! Vaše příští služební auto může na nestřídmé pití alkoholu reagovat ještě protivněji než manželka." 

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 2

PERLA Z PERA: Úspěšná žena je tažná kráva

25. 8. 2007

"Tažné krávy" - to jsou podle MF DNES úspěšné ženy, jež zvládnou chodit do práce a přitom se ještě starat o děti a domácnost. Alespoň to tvrdí autor a autorka sobotního rozhovoru s Terezou Pergnerovou. Takový výrok pak v rubrice PERLA Z PERA nemůže chybět.

otázka: "Víte o tom, že takovým ženám, které chodí do práce, vydělávají slušné peníze, starají se o děti a o domácnost, se říká, s prominutím, tažné krávy?"

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 0

PERLA Z PERA: Jak se nepříliš půvabná žena stala hvězdou

10. 8. 2007

V rubrice PERLA Z PERA tentokrát nemůže chybět text publikovaný v časopise Květy, jehož autorem je Ivo Bartík.

"Nepříliš půvabná Američanka Micha Snodderly se stala hvězdou reality show televizní stanice ABC. V přímém přenosu byla za pomoci moderních metod (včetně operace čelisti) proměněna na typickou americkou krásku! Zájemkyň o účinkování v novém pořadu jsou teď tisíce."

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 1

PERLA Z PERA: Ajajaj, misska se nám zakulatila!

1. 8. 2007

Vzhled jako hlavní hodnotící kritérium - to je přívlastek, který média při informování o ženách stále zohledňují. Přitom nezáleží na tom, zda jde o periodikum bulvární, nebo doposud bráno jako seriózní, ženy jsou hodnoceny především podle vzhledu naprosto všude. A když pak nějaká z nich dle odborného oka reportérů či reportérek, byť jen nepatrně přibere, je to informace, která bezesporu stojí za publikování.

Jedním z textů nesoucích se v tomto duchu je článek uveřejněný bulvárním deníkem Aha!

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 0

PERLA Z PERA: Je libo prsa malá, nebo spíše velká?

31. 7. 2007

Umístění do rubriky PERLA Z PERA si tentokrát vysloužil text "Malá, nebo velká", publikovaný v dnešním vydání deníku Blesk, a dále pak na jeho internetových stránkách.

Jak název napovídá, cílem textu je odhalit, jaká ňadra se mužům líbí. Blesk si navíc klade smělý cíl, tematiku ideálních prsou chce rozebírat opakovaně. Dnešním dnem totiž otevírá seriál, "na jehož konci by měla být odpověď na to, jaká prsa jsou lepší - jestli ta malá, nebo velká." Kromě toho se ještě dozvíme, jaké jsou mýty o ňadrech a především - kde mají ženy prsa největší!

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 2

PERLA Z PERA: Když je manželka stará, politik musí přejít na mladší model

10. 7. 2007

V sobotní MF DNES zpovídal Martin Komárek psychiatra Cyrila Höschla. Námětem bylo téma: "Proč muži opouštějí staré manželky kvůli mladým milenkám". Tady je ukázka jedné z otázek a odpovědí.

otázka: "Chcete říci, že politik potřebuje pro volební úspěch vedle sebe mladou hezkou blondýnu?"

odpověď: "Kdyby poradci došli k závěru, že je potřeba se předvádět jako monogamní konzervativec, že to společnost oceňuje mnohem víc než přestup na mladší model, tak by se tak politici chovali. Ve službách této strategie by si ponechali i původní manželku. Není problém sex uspokojit jinak.

autor: Martin Komárek

zdroj: "Samice mají rády opičí šéfy", MFD, 7.7.2007, s. 11

 
Celý příspěvek | Rubrika: PERLA Z PERA | Komentářů: 1