Jdi na obsah Jdi na menu
 


PERLA Z PERA: Ajajaj, misska se nám zakulatila!

1. 8. 2007

Vzhled jako hlavní hodnotící kritérium - to je přívlastek, který média při informování o ženách stále zohledňují. Přitom nezáleží na tom, zda jde o periodikum bulvární, nebo doposud bráno jako seriózní, ženy jsou hodnoceny především podle vzhledu naprosto všude. A když pak nějaká z nich dle odborného oka reportérů či reportérek, byť jen nepatrně přibere, je to informace, která bezesporu stojí za publikování.

Jedním z textů nesoucích se v tomto duchu je článek uveřejněný bulvárním deníkem Aha!

ObrazekRenatě Langmannové prý letní radovánky velmi svědčí. Jak se to projevuje? Veselou náladou ... ale hlavně - tělem! Jak uvádí deník Aha!, "Česká Miss 2006 se totiž viditelně spravila a mírně zakulacené bříško, které jí zaobluje její sexy ženské tvary, je toho důkazem." Misska si během dovolené v Chorvatsku "pěkně dopřávala". 

Napadne vás, že příspěvek je pouze bulvární zprávou, která nestojí za okomentování? Informační hodnota textu je bezesporu nulová, jenže prezentace faktu, že misska přibrala, už nemůže být brána na lehkou váhu.

Už jenom proto, že v první řadě to je především osobní záležitostí Renaty Langmannové. A dále pak z důvodu, že váhový přírůstek je zde opravdu jen velmi nepatrný. Nicméně bulvární deník z této informace, tak jak je mu vlastní, činí senzaci. Urážlivá je navíc ironie, patrná zejména z titulku "Copak je to? Nějak jsi nám přibrala ..."

Kombinace všech těchto faktorů je s ohledem na možné poruchy trávení (anorexie a bulímie) u mladých dívek alarmující. Prakticky každý lékař či lékařka potvrdí, že poslední dobou se jejich ordinace zaplňují dívkami, jež trpí některou z těchto nebezpečných nemocí. Onemocnit ale mohou ženy jakéhokoliv věku, vzhledem k tomu, že média se každému takovému "prohřešku" intenzivně věnují.

Deníku Aha! už v tomto případě nemůže být vytčen pouze fakt, že ženu hodnotí jen dle jejího vzhledu, ale především skutečnost, že i nepatrné přibrání na váze se zde stává společensky důležitým problémem, na nějž je potřeba upozornit. A zde už humor končí.

autor: son

zdroj: Aha! on-line, "Miss Langmannová: Copak je to? Nějak jsi nám přibrala...", 31.7.2007

zdroj foto: Aha! on-line, archiv Renaty Langmannové

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář