Jdi na obsah Jdi na menu
 


PERLA Z PERA: Blondýnka láká na koncerty filharmonie

19. 9. 2007

Nezáleží na tom, co umíte, hlavně, že jste mladá a půvabná. Pak se totiž stanete jedním z lákadel České filharmonie. Tedy alespoň tak si lze vyložit výrok pronesený obchodním náměstem této vážené instituce. Posuďte sami:

Stanislav Karabec: "Prologový koncert jsme měli s půvabnou blondýnkou Leilou Josefowicz, možná jste ji zaregistrovali třeba z reklamy na tramvajích. K mládí a kráse nabízíme bonbonek navíc - budovu Rudolfina z roku 1885 (...)"

autor: Lukáš Kovanda

zdroj: "Wonderbra? To sem nepustím", Týden, 10.9.2007, roč. 14, č. 37, s. 74

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Autorovi komentáře

(Cmelak, 17. 4. 2009 11:56)

Autorovi nemístného komentáře, kterým se snaží velmi trapným, až feministickým způsobem zesměšnit pana Karabce, bych rád připomněl, že Leila Josefowicz je jednou z neuznávanějších houslistek současnosti. Výrok „Nezáleží na tom, co umíte, hlavně, že jste mladá a půvabná“ je naprosto scestný. Kromě útoku na zmíněného obchodního zástupce GŘ ČF totiž znevažuje umění Leily J. Pan Karabec nepochybně nic takového neměl na mysli, pouze poukázal na to, že v jejím případě došlo k výjimečnému spojení vysokého umění s půvabem. To je asi dle autora článku špatně. Nechť tedy chodí na koncerty, kde se mládí, krása a půvab (nedej Bože snad blondýnky!) nevyskytují a neotravuje slušné lidi svými hloupými komentáři. Štvát opačná pohlaví proti sobě je nefér, zejména pak díky takovéto nevinné zámince.