Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začala plavková sezona: Aneb modely jen pro ty hubené, krásné a dokonalé!

18. 6. 2007

Tak už je to zase tady - každoroční přehlídka nových modelů plavek se na nás valí prakticky ze všech stránek ženských i jiných časopisů (deníky nevyjímaje). Copak o ty samotné modely, o ně ani tak moc nejde, čert vem, co je zrovna letos IN, stejně se v tom párkrát vykoupete v moři a ty úžasné vzory, barvy, korálky a kvalitní materiály jsou rázem fuč.

Co je ale každoročně typické, je fakt, že každá redakce nám v souvislosti s plavkami představuji hned několik jejich variant, které se hodí pro každou postavu. Fajn, díky tiskovinám si dnes může vybrat opravdu každá žena, jak se zdá, ta s vadami podstatně lépe než ta dokonalá, protože právě tato periodika se zaměřují především na ty "neideálně vypadající postavy". Co naplat, někdo prostě vypadá podle svých představ, někdo ne. Nic na tom ale nemění skutečnost, že veřejnost (prostřednictvím časopisů a médií obecně) právě tyto odlišnosti kritizuje.

Popisky k podobným fotografiím jsou plné frází typu "ale opatrně, pokud máte širší boky, tyto plavky se k vám rozhodně nehodí" nebo "ženy s malými ňadry, použijte výcpávky!"

Dle mediálního diktátu je letos plavková móda velmi liberální - nosí se pidi bikiny i jednodílné plavky, letí různé barvy i tvary ... Ale pozor, pozor! Jak uvedl jeden deník, nové trendy sice lahodí oku, jenže jsou určeny pouze štíhlým postavám. To ale není vše, majitelky neodpovídajícího těla musí pamatovat ještě na barvy - hodí se pro ně pouze tmavší tóny, tak se totiž postava opticky zeštíhlí. A materiál ... vhodný je přeci ten elastický, který tělo zpevní! Majitelky neštíhlých postav mají prostě smůlu. I když, nakonec přeci jen zoufat nemusí, naštěstí i pro ně našla redakce onoho deníku řešení - ženy kyprých tvarů by se měly zaměřit na jednodílné plavky, které zakryjí případné nedostatky postavy!

Škoda jen, že módní plavková story postrádá zaručené tipy pro muže. Jaký model by se asi hodil pro muže chlupatého, se širšími boky a pivním mozolem? Na tom ale nesejde, hlavně, že ženy mají každoročně z čeho vybírat. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář