Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prostitutky v Indii mají vlastní magazín

30. 7. 2007

ObrazekKaždá prostitutka v Indii se teď může stát reportérkou. Ve druhé nejlidnatější zemi světa totiž začal vycházet časopis "Poselství červeného světla", určený právě ženám, jež se živí prostitucí. Netradiční magazín je distribuován zdarma mezi prostitutkami z ulice, ale i těmi, které pracují v proslulých indických vykřičených domech s červenou lucernou.

A tematika? Texty informují o pochmurných stránkách prostituce, násilí ze strany klientů, varují před pasáky, nechybí ani právní poradna či kulturní rubriky.

Obavy ze světa prostituce

Publikace s měsíční periodicitou nese (v přeneseném slova smyslu) název "Poselství červeného světla". Magazín je plný emocionálních příběhů žen, jež byly prodány do bordelů už jako malé děti, stejně tak přímých svědectví o mučení a sexuálním harašení. Kreativní prostitutky mají příležitost umělecky se projevit v kulturní rubrice, která je složena z básní, esejí a povídek. Editoři ale pamatovali například i na filmové recenze aktuálních filmů.

Ženy se na stránkách magazínu svěřují se svými osobními příběhy - ztrátou partnera, špatným manželstvím, se svými sny a obavami ze světa prostituce. Za každý příspěvek přitom ženám náleží malá finanční odměna.

Dvojjazyčná verze v tisícovém nákladuObrazek

Magazín vychází měsíčně v tisícovém nákladu v hindštině a angličtině, uvažuje se o tom, že by se přidala ještě mutace v bengálštině. Titul vypadá spíše jako brožura než časopis - jde o nízkorozpočtový projekt, proto magazín postrádá fotografie i lákavý grafický obal. Stěžejní jsou informace.

"Pro mnohé prostitutky to je jediná cesta, jak si vybít svou zlost, bolest a svěřit se se svými plány do budoucna, aniž by za to byly perzekuovány," říká Anita Khude, jedna z dobrovolnic vydávajících magazín. "Časopis je o takových ženách a hlavně je pouze pro ně," doplňuje.

V Indii je prostituce nelegální, přesto se jí ale daří, zejména kvůli sexuální turistice. Podle neoficiálních odhadů existují v Indii přes dva miliony prostitutek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář