Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polské političky vyrážejí do boje. Vznikla nová strana žen

23. 9. 2007

V konzervativním a tradičně smýšlejícím Polsku se dějí věci! Do volebních kampaní se pustily manželky předních politiků, nejedna z nich se přitom postarala o pořádný rozruch. Nová Strana žen, Partia Kobiet, zase bojuje proti mužské hegemonii. A to za pomoci volebních plakátů, na nichž jsou členky vyfoceny nahé, což koresponduje se sloganem strany: "Vše pro budoucnost ... a nic neskrývat".

"Jsme krásné, nahé, hrdé. Jsme skutečné a upřímné duchem i tělem. Naše obličeje jsou inteligentní, vyjadřují starost," říká šéfka nové strany žen.

Obrazek

Jak uvádí Pražský deník [1], nejvíce v předvolebním klání šokuje právě nová Strana žen. "Vtrhla do boje o parlamentní křesla ve volbách 21. října s plakátem ukazujícím sedm nahých žen a slogane Vše pro budoucnost a nic neskrývat." Mezi obnaženými je přitom i zakladatelka strany, spisovatelka Manuela Gretkowská. Ta se za měsíc utká s lídry největších stran, s Jaroslawem Kaczyńským a Donaldem Tuskem.

Ženy ale zamíchaly kartami i napříč jinými politickými stranami. O pořádné pozdvižení se postarala manželka čelního představitele opoziční Občanské platformy Jana Rokity, když oznámila, že vstupuje do vládní strany Právo a spravedlnost bratrů Kaczyńských. Přestup své ženy do tábora úhlavních protivníků Rokitu natolik překvapil, že raději složil svou funkci volebního lídra strany. To jeho manželka si novou roli svého partnera pochvalovala: "Bude se teď místo mě starat o domácnost. Docela mu to jde, upekl ořechový dort."

[1] "Polky vlétly do voleb, až mužům vzaly dech", 21.9.2007, Pražský deník, roč. 2, č. 221, s. 15

Podívejte se na reklamní spot Partie Kobiet (Strany žen)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář