Jdi na obsah Jdi na menu
 


Politička Gabriele Pauli je pro dočasná manželství

21. 9. 2007

Manželství by se mělo uzavírat na dobu určitou - pokud by manželé byli spokojeni, mohli by svazek na dalších sedm let prodloužit. V opačném případě by manželství bez rozvodového řízení automaticky skončilo.

Přesně to navrhuje německá politička Gabriele Pauli. Právě s programem podporujícím dočasná manželství chce členka bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) bojovat o post předsedkyně této strany.

Dvakrát rozvedená politička se už postarala o nejeden skandál, aktuální návrh obhajuje nutností snižovat počet rozpadajících se manželství. To je další stanovisko, kterým se značně odlišuje od konzervativní CSU, která staví na křesťanských ideálech, v první řadě na fungující rodině a nezkažené morálce.

Ač se myšlenka dočasného manželství může zdát úsměvná, rozhodně se neobjevila poprvé. Například v červnu letošního roku prosazoval íránský ministr tzv. manželství na zkoušku, a to proto, aby obešel zákony islámského státu, které zakazují předmanželský sex. Návrh měl vyhovět sexuálním potřebám mladých, kteří nechtějí čekat až na svatbu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář