Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plavkyně Hlaváčová připsala další ženský rekord: přeplavala Vltavu

19. 6. 2007

Plavkyně Yveta Hlaváčová je první ženou, která zdolala Vltavu. Během sedmidenní plavky uplavala 138,7 kilometrů, nejdelší z etap měřila bezmála 25,3 kilometrů. Naposledy se do Vltavy ponořila v neděli, když vyrazila na závěrečnou etapu z Davle na pražskou Smíchovskou pláž - 22kilometrovou vzdálenost uplavala za 4 hodiny a 55 minut. Hlaváčová strávila ve vodě bezmála 31 hodin. Žádná žena ještě takovou plavbu neabsolvovala.

Akci brala Hlaváčová jako přípravu na opětovný pokus o zdolání kanálu La Manche, jenž uskuteční za dva měsíce. Během plavání prý nezažila žádnou krizi, pouze se obávala o rameno a jiné zdravotní problémy, nakonec se vše obešlo bez potíží. Místy ji ale trápila studená voda, která při závěrečné etapě dosáhla jen k osmi stupňům.

Výkon Yvetty Hlaváčové bude zapsán do české Guinnessovy knihy rekordů - jde totiž o nejdelší říční plavbu v ČR mezi ženami. Vedle Kláry Poláčkové, která jako první Češka v květnu zdolala Mount Everest, je Hlaváčová další ženou, snažící se o absolvování sportovních výkonů, jenž byly doposud hlavní doménou mužů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář