Jdi na obsah Jdi na menu
 


Londýnský Tower střeží poprvé v historii žena

6. 9. 2007

Více než 500 let nesměla střežit londýnský Tower žádná žena. To už ale nyní neplatí, od září totiž proslulé Beefeatry doplnila žena, dvaačtyřicetiletá Skotka Moira Cameron.

Prostory bývalého vězení a popraviště se už nebudou procházet jen muži. Po půl tisíciletí mezi ně pronikla žena. Moira Cameron se stala vůbec první ženou, která splnila příšná kritéria pro výběr tzv. Beefeaters, od nutnosti vykonávat v armádě službu po celých 22 let a získání důstojnické hodnosti, až po prokázání hlubokých znalostí z historie Toweru. V konkurzu navíc porazila pětici mužů.

Posláním Beefeatrů a nové Beefeatryně bude vedle střežení proslulé věže také provádění turistů, především pak ochrana korunovačních klenot. K jejich povinnostem patří i ceremoniální záležitosti, jako například doprovod panovnice na londýnských akcích. Každý večer navíc při slavnostním obřadu zamykají brány hradu a kontrolují brány. Jak praví legenda, Beefeatři nesmějí dopustit, aby Tower opustili krkavci - pak by totiž došlo ke zhroucení celého království.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář