Jdi na obsah Jdi na menu
 


Itálie zakázala kampaň s anorektičkou Oliviera Toscaniho

25. 10. 2007

Italské úřady zakázaly kontroverzní reklamní kampaň s extrémně vyhublou anorektičkou, kterou pro módní dům Nolita nafotil fotograf Olivier Toscani. Snímek zachycuje sedmadvacetiletou francouzskou herečku Isabelle Car, která při výšce 165 cm váží pouhých 31 kilogramů.

Snímky musí být ihned staženy, a to proto, že porušují etická pravidla. Podle italských úřadů kampaň komerčně zneužívá nemoc (anorexii), a tím snižuje lidskou důstojnost. Už minulý měsíc byla kampaň zakázána ve Francii.

Dle italského nařízení musí příslušná agentura odstranit všechny billboardy, snímky už  navíc nesmějí být otiskovány ani v novinách a časopisech.

Výrok Italské komise pro kontrolu reklamy je v rozporu se závěry ministerstva zdravotnictví, které se za celou kampaň postavilo - snímek extrémně vyhublé ženy totiž považovalo za odstrašující příklad a jako možné varování pro mladé dívky, které by se chtěly vykročit na stejnou cestu. Naproti tomu Komise uvedla, že fotografie Oliviera Toscaniho odporuje reklamnímu kodexu, a to zejména ve smyslu, že nerespektuje důstojnost člověka. S tím souhlasí i francouzská etická komise, která celou kampaň považují za urážku lidské důstojnosti. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář