Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bod pro deníky VLP: Aneb když Monica Bellucci říká, že vzhled není všechno

10. 9. 2007

Není důležité, jak člověk vypadá, ale jak se cítí. Dívky by se neměly snažit vyrovnat umělému ideálu krásy, který vytvořila média. Tak přesně tohle zaznělo na stránkách regionálních deníků vydavatelství VLP. Redakce totiž přetiskla reakci italské filmové star Monici Bellucci, která kritizuje média za jejich roli při šíření stereotypů.

Italská filmová herečka Monica Bellucci nabádá mladé dívky, aby nepodléhaly tlaku médií skrz uměle vytvořený ideál krásy. Na webových stránkách Moviehole.net herečka uvedla, že vzhled není důležitý. Lidé by zkrátka neměli klást velký důraz na to, jak člověk vypadá. Hvězda filmového plátna pak dále řekla, že klíčem k budoucímu úspěchu je sebedůvěra v sebe sama. A právě toho by mladé dívky měly dosáhnout, na místo toho, aby se stresovaly tím, jak vypadají.

"Říkám to vždy a řekla jsem to už mnohokrát, že není důležité, jak člověk vypadá, ale jak se cítí," cituje Monicu Bellucci Olomoucký deník [1]. "Všude kolem je takové množství krásných děvčat a mnohá z nich se zkrášlují, aniž to ve skutečnosti potřebují. K tomu mohu jen dodat, že jsem spokojená sama se sebou nikoliv proto, že o mně lidé říkají, že jsem krásná, ale protože vedu život, jaký jsem si vybrala."

[1] "Monica Bellucciová: Vzhled není všechno", Olomoucký deník, 5.9.2007, roč. 18, č. 207, s. 1

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář