Jdi na obsah Jdi na menu
 


Izraelská turistika má nový trumf: sexy ženy-vojačky

24. 6. 2007

Začalo to celkem nenápadně - to americký časopis pro pány Maxim oznámil, že v červencovém čísle otiskne sérii fotografií velmi lehce oděných bývalých vojaček izraelské armády. Samotné fotky by zase tolik nepobuřovaly, vždyť pánské magazíny jsou na nich založeny. Problémem ale je, že reportáž "Ženy z izraelských ozbrojených sil" vznikla na popud izraelské ambasády v New Yorku, jako součást kampaně, jejímž cílem je vylepšit obraz Izraele v zahraničí.

Po shlédnutí těchto fotografií mají američtí muži přestat vnímat Izrael jako zemi, která válčí s Palestinci a řeší náboženské konflikty, nýbrž jako zemi, pro níž jsou typické nádherné ženy v ozbrojených složkách. Kampaň je zacílena na muže ve věku 18 až 35 let - právě to je podle izraelské ambasády skupina, která nemá o Izraeli žádné hlubší znalosti. Je ale otázkou, zda právě fotografie odhalených izraelských krásek pomohou americkým mužům k tomu, aby si vylepšili obraz o Izraeli ...

ObrazekObhájci tvrdí, že na fotografiích není zobrazeno nic, co by lidé běžně neviděli u bazénu nebo na pláži. Sexy fotografie odhalených žen prý mají signalizovat, že také v Izraeli se žije normálním životem. A že mezi "krásnými" věcmi, které může Izrael turistům nabídnout, jsou i krásné ženy, navzdory tomu, že každá izraelská žena musí absolvovat vojenský výcvik. Tvůrci kampaně tedy nevidí nic špatného na tom, že země by se měla prezentovat prostřednictvím spoře oděných krásek.

Kritika tak na sebe nenechala dlouho čekat, jako první zareagovaly poslankyně izraelského parlamentu. Podle nich totiž tato kampaň obraz země rozhodně nezlepší, ba naopak - do světa vyšle signál, že Izrael podporuje pornografický turismus. Jak uvedly, existují prý mnohem zajímavější věci, které by se v souvislosti s Izraelem mohly prezentovat. Kampaň jako taková není vhodná také proto, že podporuje sexuální chování izraelských vládních představitelů - někteří z nich totiž museli nedávno rezignovat kvůli obvinění z "nevhodného sexuálního chování".

Obrazek

Jedna z fotografií posloužila jako pozvánka na akci uspořádanou u příležitosti vydání červencového čísla časopisu Maxim - je na ní bývalá Miss Izraele Gal Gadot. Článek s fotkami je součástí kampaně izraelské ambasády v New Yorku, která má zlepšit povědomí o Izraeli. 

Služba vlasti v Izraeli

Na většinu izraelských žen čeká po dosažení 18. roku povinná dvouletá služba v armádě. Ženy nejsou zařazovány do bojových jednotek (většinou slouží na hranicích), musí však absolvovat základní výcvik.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář