Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přešlap Martina Komárka: nerovnost mužů a žen je nejkrásnější

2. 10. 2007

V dnešním příspěvku Martina Komárka z MF DNES zaznívá např. to, že nerovnost mužů a žen je nejkrásnější na světě, že vyhubit pandy a vykácet deštné pralesy je proti odstranění nerovnosti plivnutím do malströmu a že muži, kteří bojují za rovné příležitosti, jsou "nerozumné baby".

Co se stalo zdrojem pro Komárkův aktuální příspěvek? Svaz mužů poslal otevřený dopis ministryni Džamile Stehlíkové, protože se mu nelíbí, že Rada vlády pro rovné příležitosti je sestavená pouze ze zástupkyň ženských spolků.

Ženský boj je pochopitelnější

Jak je ale vidět, Komárek přístup Svazu mužů nepodporuje. Vedle přívlastku nerozumných bab má pro svaz další kritiku, to když uvádí, že "muži, kteří vstupují do Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů, tedy nevědí, co činí. Nebo možná jen pokračují v sebevražedném chování svých předchůdců."

Martin Komárek ve svém "diáři" píše, že "ženy by za takzvanou rovnost neměly bojovat". V konečném součtu je ale ženský boj pochopitelnější, protože jak ukazují čísla a Komárek v příspěvku, ženy "za stejnou práci berou většinou méně peněz než muži. Podle všeho se také víc nadřou v domácnosti."

Gender? Co je to gender?

Proti první nerovnosti se dá prý bojovat zákonem, proti té druhé dohodou. Pak ale existuje ještě třetí forma nerovnosti. "Ta pochází buď od Boha, nebo od přírody. Ten nebo ona stvořili ženu a muže jako odlišné bytosti. Plést se jim do řemesla je v prvním případě svatokráděž. V druhém jakási odporná řízená plemenitba na lidském rodu."

A právě o tu se pokouší gender a takzvaný feminismus, jak píše Komárek. "Gender (nemáme pro to české slovo, což samo svědčí o mnohém) je soubor smyšlenek a mýtů, který se vydává za vědu. Chce pojednávat o ´kulturně vytvořeném rozdílu mezi muži a ženami´. Feminismus zas chce bojovat za práva utlačených žen. Mají k sobě jako marxismusleninismus a jeho ozbrojená pěst, mezinárodní dělnické hnutí."

Ženy mají napravit to, co muži zbabrali

Martin Komárek pak dále ironicky dodává, že drtivá většina představitelek a představitelů genderu sice postupují mírumilovně, jejich nátlak na ostatní ale nebývá o nic větší než obvyklý nátlak nekuřáků na kuřáky.

"Feministky, genderisti, a dokonce i hodní úředníci z různých rad a komisí nevědí, jakou katastrofu mohou způsobit. Jak to obvykle bývá, homunkulus muž žena či žena muž bude mít všechny špatné mužské i ženské vlastnosti a žádnou dobrou. Nebude myslet logicky, bude tupě agresivní, bude klevetit, nebude mít talent pro matematiku a pro kompozici, bude pochlastávat a lenošit a vraždit spíš slovem a jedem, bude se vytahovat, nebude poslouchat argumenty, bude křičet ..."

Na závěr příspěvku přichází Komárek s radou: "To, co muži zbabrali, měly by tedy napravit ženy. Paní Stehlíková je moudrá, když do rady bere sršatce. Byla by však mnohem moudřejší, kdyby usilovala o zrušení tohoto a všech podobných úřadů."

zdroj: Komárek, Martin. "Bojujeme za nerovnot žen a mužů", 2.10.2007, MFD, roč. 18, č. 229, s. 10

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přesně tak pane Komárek

(eva, 7. 4. 2008 15:48)

stejně jako hnutí za abolici obchodu s otroky - co to nadělalo škody - těch zmařených možností a těch omylů.. jak prodělali plantážníci, vždyť ti abolicionisti chtěli měnit "co je Bohem dané", ty kulturní rozdíly mezi "tupýma afričanama" a civilizovanýma evropanama a navíc - není přeci možné udělat z afričana moderního člověka, že - nakonec by se choval AGRESIVNĚ, KLEVETIL BY, NEMĚL SMYSL PRO MATEMATIKU..

před 200 sty lety padala tato slova a teď znovu a zas, sic jen v jiném případě..

Mrkněte sem holky

(Lékárník, 14. 2. 2008 14:46)

http://www.cynik.estranky.cz/clanky/jak-ti-dupou-kralici_/kyc-mesice---feminismus