Jdi na obsah Jdi na menu
 


Feminismus se prý obrací proti ženám. Je to zlo

14. 7. 2007

Sobotní Magazín Práva dal prostor představitelům Českého svazu mužů, aby hovořili o feminismu a feministických aktivistkách. V jakém duchu se příspěvek nese? Stručně řečeno: Podle odpůrců tohoto myšlení je feminismus utopistická teorie, kterou je potřeba léčit, protože jinak může rozvrátit celou společnost.

Antifeminista Miroslav Salač, viceprezident organizace Českého svazu mužů, v textu mimo jiné uvádí, že "feminismus se v zásadě obrací proti ženám. Ničí jejich životy stejně jako mezilidské vztahy." Samotný Salač přitom nejostřeji vystupuje proti snahám feministek zavést kvóty (nejen) v politice a proti genderovému rozpočtování.

Proti kvótám i genderovému rozpočtování

Jak totiž Salač uvedl, "demokratická je rovnost šance na startu, ne ve výsledku. Kdo chce dosáhnout rovnosti ve výsledku, je totalitář. Kam dál to půjde? Do soukromé sféry? To by se feministkám líbilo, určovat i podnikatelům, kolik žen mají mít ve vedoucích funkcích ..."

Stejně negativně se staví také k dělení rozpočtu veřejných financí na mužské a ženské aktivity. Jinými slovy: Pokud město zafinancuje výstavbu fotbalového stadionu, stejnou částku by pak mělo věnovat také na nějaké typicky ženské aktivity - toť návrh feministických aktivistek. A reakce antifeministů? Je to problém, protože jak např. zajistit, aby "benefity" financované z mužského rozpočtu čerpali pouze muži? " ... co ženy, které budou chtít jít na fotbal, což bude mužská položka v rozpočtu. To se dá na hlavní bránu nápis: Ženám vstup zakázán?" ptá se Salač.

Feministky chtějí destabilizovat společnost

V průběhu příspěvku se k Salačovi přidává další člen Českého svazu mužů, a sice Zdeno Kubina. Ten má pro změnu z feminismu stejnou obavu, jako z totalitního systému. "Mám z něj stejné pocity jako z náboženských sekt a totalitních politických systémů," říká autorovi textu. 

Na rozdíl od Salače ale Kubina uznává boj žen za přirozená lidská práva. Jenže v současné době už prý neexistuje důvod, proč by o ně ženy měly bojovat. Převedeno do praxe to znamená, že platová nerovnost, diskriminace kvůli mateřství, sexuální obtěžování (a to především!) - podle obou mužů neexistují. Jsou to pouhé výmysly, protože dnes už přeci rovnost pohlaví existuje ... Boj už skončil, shodují se.

Stejně jako Miroslav Salač, také Zdeno Kubina si našel oblast, která ho rozčiluje nejvíce - vadí mu tzv. profesionální feministky. A to proto, že na svou (???) činnost dostávají "obrovské prostředky jak ze státního rozpočtu, tak z Evropské unie a za tyto peníze jen přemýšlejí, jak destabilizovat společnost."

Feministky prý omezují osobní svobody

Zmiňování muži ale nejsou jediní, kteří se v příspěvku vyjadřují k feminismu. Prostor dostali také publicista Martin Čejka a sexuolog Radim Uzel.

Podle Uzla feminismus v dobách svého vzniku byl užitečným hnutím za ženská práva a rovnoprávnost. "Bohužel se časem od něj odštěpil militantní směr, jehož příslušnice vyznávají ideologii nenávisti k mužům." A to jsou podle Radima Uzla ženy, které tomuto hnutí dělají ostudu. Společnost, či přesněji ženy-feministky, se pak nemohou divit, že je feminismus stále vnímán pejorativně.

To Martin Čejka radí, aby feminismus prošel "duchovní obrodou" - to je totiž jediná možnost, jak ho "vyléčit". Už dnes prý feministky omezují občanská práva a svobody, "přičemž tento trend bude pokračovat ruku v ruce s tím, jak feministická ideologie bude nabývat stále větší politickou moc", myslí si.

Na závěr přinášíme výběr největších "PEREL Z PERA"

  • Zdeno Kubina: "Feminismus je umělé pokračování boje za kdysi opomíjená ženská práva, který, aby se ospravedlnil, hledá problémy tam, kde nejsou. Proto často feministky účelově lžou."
  • Stejně jako jeho kolegové ze svazu tvrdí [poznámka: Zdeno Kubina], že feministky dostávají na svou činnost obrovské prostředky jak ze státního rozpočtu, tak z Evropské unie a za tyto peníze jen přemýšlejí, jak destabilizovat společnost.
  • Martin Čejka: feminismus se musí léčit. "Obvšem aby nedošlo k nedorozumění, neměl jsem na mysli ústavní léčbu. Feminismus je společenský jev a jeho jedinou léčbou je duchovní obroda. Ale je pravda, že na feminismus má v sobě něco patologického, přinejmenším jeho radikálnější proudy."

Zdroj: Leoš Kyša: "Feminismus je nebezpečné zlo, tvrdí jeho kritici". Magazín Práva, 14.7.2007, s. 8

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář